Dieta pełnowartościowa

Dieta pełnowartościowa oferuje sposób żywienia, który najbardziej odpowiada naszym naturalnym pragnieniom organizmu i pozwala utrzymać idealną formę przez całe życie. Dieta pełnowartościowa bazuje głównie na produktach nieprzetworzonych i świeżych, zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, enzymów i substancji balastowych (pektyny i błonnik), zapewniając przy tym świetne oczyszczanie organizmu z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Dieta pełnowartościowa zawiera mnóstwo pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych, a także potrzebnych kwasów tłuszczowych nienasyconych.

Dostępne kaloryczności:

1200kcal

1500kcal

1800kcal

2000kcal

2500kcal

Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa szczególnie polecana jest wszystkim osobom, którzy posiadają alergię pokarmową lub nietolerancję glutenu. Gluten jest to białko, które pojawia się w następujących zbożach: orkisz, pszenica, żyto, pszenżyto i jęczmień. Białka, zawarte w poszczególnych zbożach posiadają różną toksyczność. Najbardziej toksycznym białkiem jest gliadyna, która zawarta jest w pszenicy, natomiast najmniej toksycznym białkiem jest avenina, wchodząca w skład owsa. W ich miejsce stosujemy odpowiedniki bezglutenowe bazujące m.in.: na gryce, amarantusie, prosie, kukurydzy czy ryżu.

Dostępne kaloryczności:

1200kcal

1500kcal

1800kcal

2000kcal

2500kcal

Dieta wegetariańska

Dieta wegetariańska oferuje wiele korzyści dla zdrowia. Prawidłowo zbilansowana, pomaga zapobiegać i zwalczać wiele chorób, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia: choroby niedokrwiennej serca, otyłości, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, nowotworów, kamicy nerkowej i żółciowej, hemoroidów, zaparć, hipercholesterolemii, a także próchnicy zębów. Decydując się na dietę wegetariańską, eliminujemy niezdrowe i niepotrzebne tłuszcze z diety, a dodatkowo odczują Państwo bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie, gdyż ta dieta sprzyja najlepszej profilaktyce na rzecz chorób nowotworowym i cywilizacyjnym. Dieta wegetariańska niewątpliwie pozwala dostarczyć wszystkie niezbędne minerały, witaminy i przeciwutleniacze.

Dostępne kaloryczności:

1200kcal

1500kcal

1800kcal

2000kcal

2500kcal

Dieta wegańska

Dieta wegańska jest dedykowana osobom, które spożywają jedynie produkty roślinne. Eliminowane są produkty, pochodzące od zwierząt, takie jak: mięso, ryby, jajka, nabiał, owoce morza, a także miód. Oferowany przez nas jadłospis bazuje na roślinach strączkowych, produktach pełnoziarnistych, pestkach, nasionach, owocach i warzywach. Przygotowane przez nas posiłki zachwycają niebanalnym połączeniem produktów, kreatywnością i doskonałym smakiem. Komponowana przez nas dieta wegańska pozwala dostarczyć organizmowi wszelkie składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i gwarantują świetną kondycję fizyczną oraz dobre samopoczucie.

Dostępne kaloryczności:

1200kcal

1500kcal

1800kcal

2000kcal

2500kcal

Dieta dla sportowców

Dieta dla sportowców dedykowana jest osobom aktywnym fizycznie, przez co, wzrasta u nich zapotrzebowanie na dodatkowe zasoby dobrze przyswajalnej energii. Oferowana dieta dostarcza niezbędne związki mineralne i witaminy, gdyż cechuje się zwiększoną kalorycznością, w stosunku do pozostałych naszych diet. Podstawę diety dla sportowców odgrywają węglowodany złożone, mający niski indeks glikemiczny, a także produkty białkowe, które stanowią materiał energetyczny i budulcowy. Odpowiednia i zbilansowana dieta, bogata w odpowiednie ilości białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów pozwala poprawić zdolności wysiłkowe, które optymalizują rezultaty treningu i pozwoli szybciej zregenerować siły po intensywnych ćwiczeniach.

Dostępne kaloryczności:

1500kcal

2000kcal

2500kcal

3000kcal

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna z charakteryzuje się zawartością bardzo niewielkiej ilości węglowodanów i opiera się głównie na źródłach tłuszczu oraz białka. Ta dieta ma na celu zmianę procesów metabolicznych, które przebiegają w naszym organizmie. Przed jej zastosowaniem należy jednak być w pełni świadomym tego, że wdrożenie diety ketogenicznej wiąże się z większą pracą dla nerek i wątroby, dlatego te dwa organy mogą być nieco obciążone.

 

 

Dostępne kaloryczności:

1200kcal

1500kcal

1800kcal

2000kcal

2500kcal

Dieta o niskim indeksie glikemicznym

Dieta o niskim indeksie glikemicznym stworzona jest przede wszystkim dla osób z insulinoopornością. Rozwiązuje problemy związane z utrzymywaniem poprawnego poziomu cukru we krwi. Menu jest pełne pełnoziarnistych produktów zbożowych, mięsa, nabiału, roślin strączkowych, ryb, owoców i warzyw.

 

 

Dostępne kaloryczności:

1200kcal

1500kcal

1800kcal

2000kcal

2500kcal

Jesteśmy dla Ciebie dostępni 7 dni w tygodniu od 8-20

Zdrowy Styl
07-306 Brok, ul. Brzostowa 21

E-mail:
zstyl@wp.pl

Scroll to Top